Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka serdecznie zaprasza do udziału w  XVI edycji Konkursu na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim.

Obszary wiejskie północno-wschodniego makroregionu Polski mimo upływu czasu, nadal są świadectwem naszej przeszłości, dlatego warto pokazać to dziedzictwo i zadbać o jego ochronę, szczególnie, że jest to najbogatszy etnograficznie region w Polsce. Warto podkreślić, że w Konkursie tym nie szukamy zabytków chronionych przez rejestry i konserwatorów ale tych chronionych przez mieszkańców, którzy oddają serce by zachować obraz dziedzictwa materialnego naszych przodków. Osoby takie wielokrotnie stają się inspiracją dla innych mieszkańców, a nagradzane budynki stanowią wzór dla lokalnych społeczności w zakresie użytkowania i ochrony drewnianych obiektów.

Konkurs skierowany jest do właścicieli budynków drewnianych z terenu Województwa Podlaskiego, których obiekty spełniają warunki regulaminu. Czynny udział w konkursie jest nieocenioną formą promocji dla uczestniczących w nim gmin. Na zwycięzców po raz kolejny czekają finansowe nagrody.

 

Regulamin konkursu dostępny na naszej stronie.

www.muzeumrolnictwa.pl

Zgłoszenia przyjmujemy do 26 maja.

 

Z poważaniem

Dorota Łapiak

Dyrektor Muzeum

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.muzeumrolnictwa.pl

www.facebook.com/muzeumrolnictwawciechanowcu

www.instagram.com/muzeumrolnictwacc

zabytek