Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie serdecznie zaprasza na Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie”. Wydarzenie odbędzie się 8-9 października 2022 r. na terenach wystawowych PODR Szepietowo.

 

Targi Ogrodnicze są świetną okazją do zakupów, spotkań z ekspertami i miłośnikami aranżacji terenów zielonych oraz do zapoznania się z nowymi trendami panującymi w ogrodnictwie. Targi to również blok handlowy, podczas którego zaprezentują się firmy z całego kraju oferujące m.in.: materiał szkółkarski – owocowy i ozdobny, kwiaty, krzewy, rośliny cebulowe oraz nasiona. Nie zabraknie stoisk z architekturą ogrodową, narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także wyposażeniem i aranżacją ogrodów. Tegorocznym Targom towarzyszyć będą występy artystyczne chóru „Łapskie Nutki” z Domu Kultury w Łapach i występ Kół Gospodyń Wiejskich Karakule oraz ZPiT Podlasie z Szepietowa. Dodatkową atrakcją będzie wystawa rzemiosła artystycznego oraz produktów regionalnych i tradycyjnych. Imprezę wzbogaci wystawa królików. Swoje stoiska przygotowują również instytucje wspierające rolnictwo. Miłośnicy podlaskich specjałów będą mieli okazję odwiedzenia punktów gastronomicznych oraz degustacje, które przygotują szkoły rolnicze: ZSOiZ w Ciechanowcu, ZSCKR im. Krzysztofa Kluka w Rudce oraz ZSOiZ im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie. W programie przewidziano interesujące wykłady np.: „Ogród dla seniora” i „Zioła w codziennym życiu”. Poza częścią merytoryczną wszyscy uczestnicy będą mieli do dyspozycji mnóstwo atrakcji. Pokaz sprzętu 15. Batalionu Lekkiej Piechoty, Tor Przeszkód Małego Terytorialsa oraz animacje dla dzieci. Zostaną rozstrzygnięte konkursy: „Doradca Roku”, „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne” oraz „Hit Targów”, „Najatrakcyjniejsze Stoisko” i „Najbogatsza oferta targowa”.

 

Chcielibyśmy spotkać się z Państwem, aby zakończenie sezonu wystawowego w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie upłynęło w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że bogata oferta targowa spełni Państwa oczekiwania i jednocześnie umożliwi spędzenie czasu w rodzinnym gronie oraz zachęci do zakupów.

 

Więcej na stronie www.odr.pl oraz na portalach społecznościowych  Facebook i Instagram

8-9 października Wszystkie drogi prowadzą do Szepietowa!

Zapraszamy Serdecznie!

 

PROGRAM
SOBOTA
10.00 Otwarcie Targów Ogrodniczych „Jesień w sadzie i ogrodzie” – Wojciech Mojkowski, Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie – scena, tereny wystawowe
10.30 – 11.30 Wykład nt. „Ogród dla seniora” – dr inż. Beata Płoszaj-Witkowska, katedra Architektury Krajobrazu UWM w Olsztynie, sala wykładowa PODR Szepietowo
11.00 Konkurs: „Zgadnij co to za roślina” – namiot PODR Szepietowo, tereny wystawowe


NIEDZIELA
10.00 Otwarcie Targów Ogrodniczych „Jesień w sadzie i ogrodzie” – Wojciech Mojkowski, Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie – scena, tereny wystawowe
10.30 – 12.00 Wykład nt. „Zioła w codziennym życiu” – Marta Kryjan, sala wykładowa PODR Szepietowo
11.00 Konkurs: „Zgadnij co to za roślina” – namiot PODR Szepietowo, tereny wystawowe
11.30 Występ chóru „Łapskie Nutki” z Domu Kultury w Łapach
12.15 Występ KGW Karakule
13.00 Rozstrzygnięcie etapu wojewódzkiego konkursu „Doradca Roku” – scena, tereny wystawowe
13.15 Rozstrzygnięcie etapu wojewódzkiego XIX Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” – scena, tereny wystawowe
13.30 Podsumowanie konkursów: „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne” oraz „Najlepszy doradca ekologiczny” – scena, tereny wystawowe
13.45 – 14.30 Występ Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie z Szepietowa
14.30 Rozstrzygnięcie konkursu: „Hit Targów”, „Najatrakcyjniejsze Stoisko”, „Najbogatsza oferta targowa”


W PROGRAMIE RÓWNIEŻ
• Promocja programu eDWIN – „Internetowa Platforma Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin”
• Stoisko informacyjno-promocyjne Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim pod hasłem „Zostań Żołnierzem RP”
• Pokaz sprzętu 15. Batalionu Lekkiej Piechoty
• Tor przeszkód Małego Terytorialsa
• Występy zespołów, konkursy, animacje dla dzieci,
• Degustacje i stoiska promocyjne szkół rolniczych
• Pokaz królików rasowych
• Produkty rękodzieła ludowego, regionalne i ekologiczne

 

jesien