10 kwietnia mija 11 lat od katastrofy lotniczej samolotu, którym leciała delegacja  Polski na uroczystości 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Zginęło w niej 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, dowódcy głównych sił zbrojnych, osoby sprawujące wysokie funkcje w państwie, duchowni, przedstawiciele Rodzin Katyńskich oraz załoga i funkcjonariusze BOR.

 

 W sobotę w całej Polsce odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej, choć nie takie jak zawsze, kolejny rok  bez tłumów i w cieniu epidemii. W tym dniu również Pani Wójt Lucyna Smoktunowicz uczci pamięć ofiar, złoży kwiaty i znicze   pod pomnikiem przy kościele Sióstr Klarysek  oraz przy tablicy upamiętniającej Arcybiskupa Mirona, prawosławnego ordynariusza Wojska Polskiego.  Pamiętajmy o tych bolesnych wydarzeniach i uszanujmy pamięć o osobach, które straciły życie służąc ojczyźnie.

 

Fot. Pomnik pamięci Smoleńsk 2010

11 rocznica 3

11 rocznica

ofiary Smoleńsk 2010