Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek!

W chwili obecnej trwa akcja rozdawania maseczek mieszkańcom gminy Hajnówka. Można je nabyć w świetlicy GCK w Dubinach, w sklepie w miejscowości Nowoberezowo i Nowokornino. W akcję pomocy dystrybucji maseczek włączyli się też pierwsi sołtysi i radni. Zabezpieczyliśmy już miejscowości Czyżyki, Rzepiska, Pasieczniki Duże, Kotówkę oraz sołectwo Borysówka. Prosimy o wyrozumiałość w oczekiwaniu na maseczki.

W chwili obecnej pracownicy szkoły w Dubinach, Gminnego Centrum Kultury i chętni wolontariusze z naszej gminy pomagają szyć. Kolejne partie maseczek będą przekazywane do kolejnych miejscowości. Obowiązek noszenia maseczek potrwa najprawdopodobniej do czasu opracowania szczepionki na COVID-19.

 

Oczekujemy na chętnych do szycia maseczek. Kontakt i odbiór materiału w GCK w Dubinach u Pani Dyrektor Barbary Woszczenko.

 

Wójt Gminy Hajnówka

Lucyna Smoktunowicz