Szanowni Państwo,

Serwis edukacyjny dyktanda.pl zachęca dorosłych i uczniów do udziału w Dyktandzie Zimowym - organizowanym na przełomie roku, podczas świątecznej i zimowej przerwy w szkołach.

 

Czym można zająć się w domowym zaciszu podczas nadchodzących ferii? Można wykazać się znajomością ortografii i zawalczyć o nagrody rzeczowe! Do ciekawej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zachęca serwis internetowy Dyktanda.pl.

Ideą Dyktanda Zimowego jest zaoferowanie uczniom szkół oraz dorosłym, pożytecznej rozrywki idącej w parze z utrwalaniem zdobytej w szkole wiedzy na temat ortografii. Do tego dodano pierwiastek rywalizacji o nagrody rzeczowe. 

Dyktando Zimowe rozpocznie się wraz z początkiem przerwy świątecznej w polskich szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa przez cały okres wolny od zajęć, czyli do 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w serwisie będą sukcesywnie publikowane następne dyktanda konkursowe. W sumie przygotowano ich sto! Za rozwiązanie każdego z dyktand konkursowych uczestnik będzie otrzymywał punkty. Nagradzana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi, a także czas rozwiązania dyktanda - im krótszy, tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wskaże laureatów. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż dwudziestu uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą mogli wybrać zestawy LEGO oraz poduszeczki z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Natomiast uczestnicy, którzy znajdą się na miejscach 7-20, otrzymają nagrody książkowe. Organizator zadbał o to, aby żaden z uczestników nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, otrzyma miesięczny dostęp próbny do portalu Legimi.

Dyktanda w serwisie Dyktanda.pl rozwiązuje się poprzez uzupełnianie zadanego tekstu według zasad ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Popularność serwisu jednoznacznie pokazuje, że jest to intuicyjny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie korzystają z niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Konkurs prowadzony jest w całości online, a udział jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestrowania się w portalu Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

Zapisy do konkursu odbywają się pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

 

Powodzenia!

 

Dyktando zimowe