Sobota 14 grudnia okazała się dniem wyjątkowo pracowitym dla uczestników warsztatów renowacji gwiazdy kolędniczej, którzy kilka dobrych godzin spędzili na intensywnych działaniach artystyczno-rękodzielniczych w świetlicy wiejskiej w Lipinach. Ich efektem było powstanie "nowej starej gwiazdy betlejemskiej", którą można zobaczyć na zdjęciach poniżej.  Entuzjaści prac restauracyjnych z zapałem podeszli do zadania i poświęcili mnóstwo swojego zaangażowania oraz pomysłów na potrzeby tego przedsięwzięcia. Wydarzenie okazało się atrakcyjne nie tylko dla samych "restauratorów", ale i dla dziennikarki radiowej - Anny Petrovskiej, która odwiedziła miejscową świetlicę i zrealizowała materiał radiowy poświęcony warsztatom. Będzie go można wysłuchać na antenie Polskiego Radia Białystok w pierwszy dzień prawosławnych świąt Bożego Narodzenia, tj. 7 stycznia o godzinie 18:45. Gorąco polecamy :)

 

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji ww. wydarzenia kierujemy w stronę sołtysa wsi Lipiny - pani Olimpii Bołtromiuk, która była głównym pomysłodawcą i inicjatorem przedsięwzięcia.

 

Autor tekstu: Mariola German-Pietruczuk