Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas miłości, radości, refleksji i spotkań. Ten szczególny okres jest okazją do pojednania się z bliźnim, spędzenia więcej czasu z rodziną. Każdy z nas chciałby być obdarowany i tym samym  powinien obdarować drugą osobę ciepłym i dobrym słowem. Wigilia jest niepowtarzalnym wieczorem w ciągu roku, dlatego też 20 grudnia 2019 r. odbyła się I Wigilia dla osób samotnych, schorowanych oraz w podeszłym wieku z terenu gminy Hajnówka, która została zorganizowana przez Wójta Gminy Hajnówka Lucynę Smoktunowicz oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hajnówce Mirosławę Gawryluk.

 

Uroczystość odbyła się w Świetlicy Wiejskiej w Nowoberezowie. Niech optymizm, nadzieja i serdeczność nie gaśnie nigdy w naszych sercach, czyniąc nas coraz lepszymi, wspaniałomyślnymi wobec innych. W każdej chwili bądźmy pomocni, gdy ktoś w pobliżu będzie potrzebował wsparcia.

 

Wójt Lucyna Smoktunowicz w swojej wypowiedzi powiedziała, że w ten świąteczny czas pragnie wnieść w życie osobom chorym i samotnym odrobinę radości, życząc wszystkim zebranym dużo zdrowia i pomyślności w nadchodzącym 2020 roku. Ks.  prot. mgr Jan Kazimiruk - proboszcz nowoberezowskiej parafii przeczytał Ewangelię również życząc wszystkim wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnej atmosferze.

 

W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło łącznie 90 osób. Wśród zaproszonych gości przy Wigilijnym stole zasiedli również:

  • prot. mgr Jan Kazimiruk Proboszcz nowoberezowskiej parafii wraz z Matuszką Eugenią Kazimiruk,
  • Walentyna Biryłko Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Hajnówka,
  • Mikołaj Golonko Wiceprzewodniczący Rady Gminy Hajnówka,
  • Marek Litwiniuk wikariusz parafii p.w. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Dubinach,
  • mgr Mariusz Janusz Woltański wikariusz parafii rzymskokatolickiej p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego i Św. Stanisława BPA i M w Hajnówce.

         

W atmosferze zadumy i radości podzielono się prosforą, opłatkiem, grzybowym barszczem i kutią. Przy stołach zastawionych wigilijnymi potrawami mieszkańcy mogli posłuchać Bożonarodzeniowych kolęd w wykonaniu:

  • Chóru dziecięcego ze Szkoły Podstawowej w Nowokorninie,
  • Chóru dziecięcego z Przedszkola Nr 2 w Hajnówce im. Kubusia Puchatka,
  • Chóru Parafii Prawosławnej pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Nowoberezowie.

 

            Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki - stroiki bożonarodzeniowe, kalendarze prawosławne, artykuły sponsorowane przez Lucynę Smoktunowicz i OSM w Hajnówce.