Wydawnictwo "Bratczyk" informuje:

 

Synaksarion, napisany przez hieromnicha Makarego z monasteru Simonopetra, nawiązuje do tradycji bizantyjskich i greckich synaksarionów. Autor dzieła przekazuje bogatą tradycję hagiograficzną, wykorzystał wielką ilość nowych źródeł, nie tylko wprowadzając do swego synaksarionu świętych kanonizowanych w późniejszym czasie, aż do czasów najnowszych, ale uzupełniając przekazy na podstawie badań naukowych.  

 

Dzieło składa się z 12 tomów podzielonych wg. kalendarza,  tytułowanych  nazwą miesiąca. Każdy tom ilustruje  wszystkie dni  w danym miesiącu i  pamięć  tych świętych, których kościół wspomina. Każdy dzień przedstawia kilkunastu przypisanych mu świętych, dodatkowo bogato  ilustrując  ikonografią od wczesnego średniowiecza do czasów współczesnych, na przykładach ikon, fresków, miniatur, witraży i innych form sztuki religijnej.  Jest to swoista "encyklopedia wiedzy hagiograficznej", która dostarcza nam wiedzy, pożytecznej dla chrześcijanina, z każdej dziedziny: teologii, filozofii, etyki, psychologii, historii powszechnej i historii kościoła, geografii, apologetyki, egzegetyki Pisma Świętego itd., i czynią to nie w suchym akademickim stylu, ale przystępnie i obrazowo, ukazując te cnoty i wiedzę w życiu konkretnych ludzi. Te właśnie cechy stanowią o wyjątkowej wartości tego unikalnego dzieła, które powinno stanowić lekturę nie tylko ludzi wierzących, ale wszystkich, którzy pragną pogłębić swoja wiedzę i są wrażliwi  na wartości, które niosą dwa tysiące lat kultury i Tradycji chrześcijańskiej. Na chwilę obecną dysponujemy 8 tomami (Styczeń - Sierpień). Wrzesień - Grudzień już są przetłumaczone i przygotowywane do druku.

Koszt, (druk, korekta, skład i łamanie, ilustrowanie) który ponosimy to średnio 43 zł za 1 egz. Cena hurt. 50 detal. 60 zł.

Z szacunkiem

Redaktor - Marek Jakimiuk

 

17-200 HAJNÓWKA, ul. Mazurska 14 tel./fax (85) 682 25 65   Polska e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.       

 synaksarion